
Editura Corint și Agenția de turism Ultramarin lansează campania Destinații literare, o inițiativă care îmbină plăcerea călătoriilor literare cu cea a călătoriilor aievea. Campania își propune să-i inspire pe cititori să exploreze noi lumi și culturi prin literatură și să le dea șansa de a câștiga un city-break în cuplu la Budapesta.
Prin campania Destinații literare, cititorii vor călători prin Parisul romantic, New York-ul vibrant și Berlinul misterios, experimentând aventurile fascinante ale personajelor. Fiecare carte se transformă într-o destinație ce așteaptă să fie citită și trăită.
Fără tragere la sorți, dar cu tragere de inimă pentru scris!
Cum câștigi?
• Citești: Alegi o carte din lista selectată pentru campanie, disponibilă pe site-ul editurii: https://edituracorint.ro/destinatii-literare.html
• Scrii: Trimiți o recenzie de 450-500 de cuvinte despre carte pe adresa concurs@edituracorint.ro până la 1 septembrie 2024
Recenziile vor fi evaluate de un juriu format din bloggeri literari, bookstagrameri, booktokeri, iar cea mai votată dintre ele va câștiga un city-break pentru 2 persoane la Budapesta, în luna noiembrie. Regulamentul și lista titlurilor pe site-ul editurii.
Pentru a preveni concurența neloială, review-urile vor fi verificate cu soft AI pentru a ne asigura că sunt scrise de cititori, nu de alte inteligențe.
Dă-i înainte cu Răsfoiala
BOOKFEST 2024 TOP bestselleruri la marile edituri
RECENZIE Prinţesele roşii, de Lavinia Betea. Secretele unor vieţi trăite la vârful puterii.
